Łyżwiarstwo figurowe

Nasi zawodnicy z kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

0

Kolejne zawodowy z udziałem zawodników MKS AXEL za nami. Tym razem podopieczni Mariusza i Doroty Siudków wystąpili w Katowicach (19-22.10.). Nasi juniorzy młodsi startowali w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM). W kategorii junior młodszy B najlepiej z dziewcząt wypadła Elizaveta Surova, która uplasowała się na bardzo dobrym szóstym miejscu, zdobywając łącznie 74,17 pkt, poprawiając tym samym wynik z zawodów sprzed tygodnia z Łodzi. Startujące również w tej kategorii Oliwia Kwiatkowska oraz Alicja Rejment zajęły odpowiednio miejsca 28 i 30.

W kategorii juniorów młodszych A bardzo dobrze wypadł z kolei Piotr Wiśniewski, który z wynikiem 112,46 zajął 2 miejsce, natomiast wśród solistek Agnieszka Rejment uplasowała się na 6 pozycji, uzyskując wynik 86,27 pkt.

Wyniki uzyskane w Katowicach, oznaczają, że na OOM pojedzie Agnieszka i Piotr. Dziewczyny – Oliwia i Alicja, muszą jeszcze walczyć o poprawienie miejsc w rankingu. Z kolei Liza także uzyskała kwalifikację, natomiast jej udział w Olimpiadzie zależy od uzyskania do tego czasu polskiego PESEL’u.