ME U-22: DWIE MEDALOWE SZANSE POLAKÓW W ROSETO DEGLI ABRUZZI

0 6

Dwaj młodzieżowi reprezentanci Polski, Paweł Brach (56 kg) i Mateusz Bereźnicki (91 kg), staną dzisiaj na ringu w Roseto degli Abruzzi przed szansą wywalczenia medali Mistrzostw Europy do lat 22. Rywalami Biało-Czerwonych będą odpowiednio – Gruzin Giorgi Kapanadze (Paweł) i Słowak David Michalek (Mateusz). Dla Bracha będzie to pierwszy turniejowy pojedynek, zaś Bereźnicki w 1/8 finału pokonał na punkty (4-1) Litwina Dariusa Voisnarovica.

Z turniejem pożegnali się niestety Filip Wąchała (69 kg), Piotr Szczukowski (81 kg) i Oskar Safaryan (+91 kg). Pierwszy z nich po udanym początku zawodów i punktowym (3-2) zwycięstwie nad Walijczykiem Ioanem Croftem, przegrał w 1/8 finału jednogłośnie na punkty (0-5) z Gruzinem Otarem Naderiani. Inny zawodnik gdańskiego SAKO, Piotr Szczukowski, przegrał w takim samym stosunku z Hambardzumem Hakobyanem (Armenia), zaś Oskar Safaryan również jednogłośnie na punkty nie sprostał Rosjaninowi Ramzanowi Karnukaevowi.