Wiadomości

KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE: DAMIAN DURKACZ WYSTĄPI NA IGRZYSKACH W TOKIO!

00

Dzisiaj na ringu w Paryżu spełniło się wielkie sportowe marzenie Damiana Durkacza (63 kg). Młody pięściarz z Knurowa w pojedynku 1/8 finału turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2021) pokonał jednogłośnie na punkty (5-0) Milana Fodora z Węgier i tym samym wywalczył sobie prawo startu na turnieju w stolicy Japonii.

Niestety swój pojedynek w 1/8 finału wagi superciężkiej (+91 kg) przegrał na punkty (0-5) Adam Kulik, będąc pięściarzem słabszym od Azera Mahammada Abdullayeva, który jeśli w ćwierćfinale pokona Ukraińca Tsotne Rogavę, zaboksuje w Tokio. Z kolei rywalem Damiana w ćwierćfinale będzie doskonały Białorusin, Dzmitriy Asanau, którego atuty doskonale zna trener naszej kadry, Walery Korniłow. Zapowiada się fascynujący pojedynek.

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

63 KG
Gabil Mamedov (Rosja) – Hovhannes Bachkov (Armenia) RSC 1 (kontuzja)
Yaroslav Khartsyz (Ukraina) – Alexandros Tsanikidis (Grecja) WO.
Damian Durkacz (Polska) – Milan Fodor (Węgry) 5-0
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Nikolai Terteryan (Dania) 5-0
Luke McCormack (Wielka Brytania) – Turgulhan Erdemir (Turcja) 4-1
Enrico Lacruz (Holandia) – Rexhildo Zeneli (Albania) 5-0
Javid Chalabiyev (Azerbejdżan) – George Bates (Irlandia) 3-2
Sofiane Oumiha (Francja) – Alexandru Paraschiv (Mołdawia) 4-1

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Hugo Micaleff (Monako) RSC 3
Eskerkhan Madiev (Gruzja) – Adem Fetahovic (Bosnia i Hercegowina) 5-0
Aidan Walsh (Irlandia) – Wahid Hambli (Francja) 4-1
Yevheniy Barabanov (Ukraina) – Mohamed Rachem (Belgia) WO.
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) – Sebastian Terteryan (Dania) 4-0
Aliaksandr Radzionau (Białoruś) – Miroslav Kapuler (Izrael) 5-0
Necat Ekinci (Turcja) – Marcel Rumpler (Austria) WO.
Andrey Zamkovoy (Rosja) – Dionysos Pefanis (Grecja) KO 1

75 KG
Gleb Bakshi (Rosja) – Gedminas Mindaugas (Norwegia) 5-0
Vitali Bandarenka (Białoruś) – Serhat Guler (Turcja) 3-2
Lancelot Proton de la Chapelle (Belgia) – Angel Roque (Szwajcaria) 4-1
Andrej Csemez (Słowacja) – Miguel Cuadrado (Hiszpania) 5-0
Arman Darchinyan (Armenia) – Michael Nevin (Irlandia) WO.
Giorgi Kharabadze (Gruzja) – Muhammad Abdilrasoon (Finlandia) 3-2
Adam Chartoi (Szwecja) – Simeon Chamov (Bułgaria) 3-2
Oleksandr Khyzniak (Ukraina) – Lewis Richardson (Wielka Brytania) 5-0

81 KG
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Paul-Andrei Aradoaie (Rumunia) 4-0
Liridon Nuha (Szwecja) – Stiven Aas (Estonia) 5-0
Emmet Brennen (Irlandia) – Uke Smajli (Szwajcaria) 5-0
Luka Plantic (Chorwacja) – Gor Nersesyan (Armenia) RSC 1
Bayram Malkan (Turcja) – Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) 3-2
Gazimagomed Jalidov (Hiszpania) – Ziad El Mohor (Belgia) 5-0
Imam Khatayev (Rosja) – Simone Fiori (Włochy) 4-1
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Stepan Hrekul (Ukraina) 5-0

91 KG
Ammar Abduljabbar (Niemcy) – Konstiantyn Pinchuk (Izrael) 4-1
Aziz Abbes Mouhiidine (Włochy) – Mucahit Ilyas (Turcja) 5-0
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Wilfried Florentin (Francja) 5-0
Uladislau Smiahlikau (Białoruś) – Sehiy Horskov (Ukraina) 3-2
Cheavon Clarke (Wielka Brytania) – Narek Manasyan (Armenia) 3-2
Vagkan Ninitzanian (Grecja) – Victor Schelstraete (Belgia) 5-0
Emmanuel Reyes Pla (Hiszpania) – Kirill Afanasev (Irlandia) 5-0
Radoslav Panteleev (Bułgaria) – Mateusz Masternak (Polska) WO.

+91 KG
Tsothe Rogava (Ukraina) – Nelvie Tiafack (Niemcy) 5-0
Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan) – Adam Kulik (Polska) 5-0
Giorgi Tchigladze (Gruzja) – Vladan Babic (Serbia) 4-1
Mourad Aliev (Francja) – Morten Givskov (Dania) KO 1
Ivan Veriasov (Rosja) – Gurgen Hovhannisyan (Armenia) 3-2
Petar Belberov (Bułgaria) – Gytis Lisinskas (Litwa) 5-0
Berat Acar (Turcja) – Aleksandar Mraovic (Austria) WO.
Frazer Clarke (Wielka Brytania) – Marko Milun (Chorwacja) 5-0

 

Загрузка...

Comments

Комментарии для сайта Cackle
Загрузка...

More news:

Read on Sportsweek.org:

Inne sporty