Koszykówka

Koszwózki: Filipski postraszył Hiszpanów

0 11

W drugim dniu turnieju towarzyskiego “Road to Paris” rozgrywanego w Madrycie, reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach pokazała się z dobrej strony w równym meczu z Hiszpanami, wicemistrzami Europy.

Przez trzy kwarty Polacy nie ustępowali Hiszpanii dzięki skutecznej defensywie i kunsztowi strzeleckiemu Mateusza Filipskiego (32 punkty, 6/9 za trzy). Wspomagali go Dominik Mosler (17 punkty) i Andrzej Macek (9 punktów). Niestety ostatnia odsłona meczu należała do gospodarzy, którzy wygrali 68:88.

W wieczornym spotkaniu trener Marcin Balcerowski dał odpocząć Filipskiemu i innym weteranom. Swoje szanse otrzymała młodzież i zmiennicy. Pewnie prezentował się Marek Wesołowski, autor 17 punktów, 9 "oczek" dodał Krzysztof Kozaryna. Swoje minuty dostał dziewiętnastoletni Mateusz Stan, który niedawno grał w Madrycie w kadrze U23, zajmując 7 miejsce.

W piątek (26.07) Biało-Czerwoni zmierzą się z Hiszpanią o 12:00 i Stanami Zjednoczonymi o 19:00.