Koszykówka

Pierwszy mecz EB U18 za Polakami

0 6

Biało-Czerwoni zainaugurowali zmagania na EuroBaskecie U18 dywizji B w Skopje. Niestety, w pierwszym spotkaniu nasz zespół uległ reprezentacji Węgier 55:57.

Dwa oblicza zaprezentowali Polacy w inauguracyjnym meczu w stolicy Macedonii Północnej. Początek spotkania to przewaga Polaków, która po akcji Tymoteusza Sternickiego była już dwucyfrowa. Kolejne minuty to lepsza gra rywali, którzy większość strat odrobili w kolejnych minutach, a na prowadzenie wyszli w drugiej kwarcie.

Przez całe zawody nasz zespół miał problem ze skutecznością z dystansu, umieszczając w koszu tylko 1 z 16 prób. Nasz zespół wygrał walkę na tablicach, ale nie potrafił jej zamienić na przewagę punktową.

Po zmianie stron Madziarzy utrzymywali korzystny dla siebie wynik, momentami prowadząc różnicą 10 punktów. W końcówce nasz zespół miał kilka szans, aby doprowadzić do remisu, bądź nawet wyjść na prowadzenie, ale nie potrafił ich wykorzystać.

Kolejnym rywalem Polaków będzie Szwajcaria, która w pierwszym dniu zmagań wyraźnie pokonała Islandię (87:63).

Polska - Węgry 55:57 (18:15, 7:17, 15:12, 15:13)
Polska: Tymoteusz Sternicki 15, Joel Cwik 10, Kajetan Misztal 9, Bartosz Łazarski 8 (1), Iwo Baganc 5, Julian Dąbrowski 4, Mateusz Orłowski 2, Karol Prochorowicz 2, Filip Kowalczyk 0, Zoran Milicić 0, Filip Poradzki 0.
Najwięcej dla Węgier: Medard Angyal 10, Zalan Flasar 10, Kolos Kekesi 10 (2)