Koszykówka

ISETIA Marmara najlepsza w Pabianicach, ISETIA POTIAD z awansem do finałów

0 39

W niedzielę, 16 czerwca w hali MOSiR Pabianice przy ul. Grota Roweckiego w Pabianicach odbył się turniej kobiet w ramach cyklu LOTTO 3x3 Quest. W finale losy meczu odwróciły koszykarki ISETII, które pokonały Legię LOTTO 3x3, 9:16. Obie ekipy już wcześniej wywalczyły awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski wobec czego przepustkę do zmagań w Katowicach (10-11 sierpnia) otrzymały zawodniczki ISETII POTIAD, które zajęły trzecie miejsce w Pabianicach.

Aż do finału przez turniej jak burza szły legionistki, które w finale spotkały się z ISETIĄ Marmara. Także w decydującym o losach triumfu w turnieju Legia LOTTO prowadziła już 16:12, ale od tego momentu punkty zdobywała już tylko ISETIA Marmara, która zwyciężyła 19:16. Obie ekipy już w poprzednich turniejach cieszyły się z awansu do turnieju finałowego mistrzostw Polski w Katowicach dlatego w Pabianicach premiowana awansem została drużyna, która zajęła trzecie miejsce w turnieju, którą została ISETIA POTIAD będącą lepszą od MUKS-u Piaseczno, 21:8.

Podium turnieju LOTTO 3x3 Quest w Starych Babicach:
1. ISETIA Marmara – Agata Stępień, Jastina Kosalewicz, Kinga Dzierbicka, Żaneta Szczęśniak
2. Legia LOTTO 3x3 – Marta Marcinkowska, Jowita Ossowska, Karolina Stefańczyk, Weronika Papiernik
3. ISETIA POTIAD – Magda Ratajczak, Kamila Rogulska, Magdalena Wojdalska, Marta Nowicka

KOMPLET WYNIKÓW

Zasady awansu:
Awans do turnieju finałowego otrzyma najlepszy zespół z każdego turnieju kwalifikacyjnego, składający się wyłącznie z zawodników posiadających obywatelstwo polskie. Uwaga! W przypadku zwycięstwa w turnieju przez zespół, który ma już awans do turnieju finałowego, kwalifikacje otrzyma drużyna z kolejnego miejsca tj. 2. lub 3. miejsca. Drużyny z dalszych miejsc nie otrzymają kwalifikacji. Organizator turnieju finałowego może przyznać „dzikie karty”, które rozdysponuje według własnego uznania.

Turniej finałowy (10-11 sierpnia w Katowicach):
Najlepszy zespół mężczyzn i kobiet otrzyma tytuł Mistrza Polski w koszykówce 3x3 na rok 2024. Ponadto, najlepszy zespół męski będzie reprezentować Polskę w turnieju FIBA 3x3 World Tour Masters w Debreczynie (Węgry), w dniach 31 sierpnia-1 września 2024 r.

Dotychczas awans do turnieju finałowego LOTTO 3x3 Quest 2024 (10-11 sierpnia, Katowice) wywalczyły:

Turniej mężczyzn:
#1 Solina: ISETIA SK Store - Marcin Wieluński, Damian Cechniak, Krystian Koźluk i Jan Pilszczuk
#2 Bydgoszcz: MKS LOTTO 3x3 II Dąbrowa Górnicza - Cezary Karpik, Jacek Gwardecki, Hubert Lewandowski, Jakub Borowski
#3 Ostrów Mazowiecka: Polonia Warszawa - Patryk Pełka, Tomasz Rudko, Piotr Dąbrowski, Marcin Biranowski
#4 Inowrocław: BM Stal Ostrów Wlkp. - Michael Hicks, Marcin Zarzeczny, Wojciech Fraś i Julian Łysiak
#5 Kołobrzeg: Verhoeven Tarnovia - Przemysław Wrona, Maciej Rostalski, Piotr Ziółkowski, Krzysztof Czelusta
#6 Łódź: nikt
#7 Warszawa: ISETIA SK Store II - Damian Cechniak, Kacper Rogowski, Marcin Wieluński, Michał Jankowski
#8 Tarnowo Podgórne: Legia LOTTO 3x3 - Arkadiusz Kobus, Mariusz Konopatzki, Piotr Robak, Andrzej Krajewski
#9 Toruń: Anwil 3x3 - Rafał Komenda, Adam Wąsowicz, Patryk Wilk, Stefan Marchlewski
#10 Stare Babice: Sokoły 3x3 - Wiktor Siemianiuk, Maksymilian Szefler, Michał Szymański, Adam Anusewicz

Turniej kobiet:
#1 Bydgoszcz: Legia LOTTO 3x3 Warszawa - Weronika Papiernik, Jowita Ossowska, Marta Marcinkowska, Marta Stawicka
#2 Łódź: ISETIA - Kinga Dzierbicka, Agata Stępień, Jastina Kosalewicz, Żaneta Szczęśniak
#3 Pabianice: ISETIA POTIAD - Magda Ratajczak, Kamila Rogulska, Magdalena Wojdalska, Marta Nowicka

Terminarz LOTTO 3x3 Quest 2024: