Koszykówka

ISETIA SK Store najlepsza w LOTTO 3x3 Quest w Solinie

0 18

Premierowy turniej cyklu LOTTO 3x3 Quest w Solinie padł łupem ISETII SK Store, która w finałowym starciu pokonała ekipę HK Ziomki JS INVEST 21:17 i wywalczyła awans do turnieju finałowego, który zaplanowany został na dni 10-11 sierpnia w Katowicach. Już jutro kolejny turniej, tym razem w Bydgoszczy.

"Turniej w Solinie jako drużyna możemy ocenić bardzo pozytywnie. Przyjeżdżaliśmy tutaj z myślą o zwycięstwie i ten cel udało się zrealizować. Organizacja stała na wysokim poziomie, który ciężko będzie innym miastom pobić, więc tutaj ukłony dla organizatorów. Turniej rozgrywany był w malowniczym miejscu skąd roztaczał się widok na całą dolinę Soliny, co zapewniało niesamowite wrażenia. Najtrudniejszy dla nas był mecz półfinałowy w którym pokonaliśmy zawsze groźne Camaro Zamość, choć w finale drużyna HK Ziomków też postawiła nam ciężkie warunki. Nasz przyjazd do Soliny możliwy był dzięki wsparciu partnerów w postaci Tekina i Engina z Isetii oraz SK Store. Mamy nadzieję że razem już jutro powtórzymy ten wynik w Bydgoszczy" - powiedział Marcin Wieluński, koszykarz ISETII SK Store.

ISETIA SK Store wystąpiła w składzie: Marcin Wieluński, Damian Cechniak, Krystian Koźluk i Jan Pilszczuk. W emocjonującym finale pokonali HK Ziomki JS INVEST 21:17 (Mateusz Żebrok, Michał Spinczyk, Miłosz Żebrowski, Szymon Wąsik). W meczu o III miejsce turnieju w Solinie Camaro Zamość (Michał Jankowski, Patryk Stankowski, Przemysław Wrona, Marek Nieścior) pokonało Young Slam Drinkers (Kamil Barnuś, Szymon Magdziak, Miłosz Ziółkowski, Maciej Jezierczuk) 21:14.

KOMPLET WYNIKÓW

Turniej w Solinie był pierwszym w cyklu LOTTO 3x3 Quest 2024. Kolejne zmagania już w niedzielę, 19 maja w Bydgoszczy.

Zwycięzcy każdego turnieju (najwyżej sklasyfikowany zespół składający się w całości z zawodników z polskim obywatelstwem), uzyskają bezpośredni awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski 3x3 (10-11 sierpnia w Katowicach).

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, ma w swoim portfolio m.in. gry liczbowe i loterie pieniężne. Produkty te są dostępne są w ponad 20 tys. punktów sprzedaży w całej Polsce, a także online.
Spółka jest jednym z najważniejszych filarów finansowania polskiego sportu i kultury narodowej. Dzięki swoim klientom od 1994 roku przekazała na te dwie ważne dziedziny życia społecznego ponad 17,7 miliardów zł.

#lotto3x3quest #3x3quest #KibicujzLOTTO #WygrywamyRazem