Koszykówka

Ćwierćfinał ME nie dla kadry U20 kobiet

0 33

Przestój na przełomie trzeciej i czwartej kwarty kosztował reprezentację Polski porażkę z Turcją i awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy dywizji A. Biało-Czerwone uległy 63:70 i od piątku będą rywalizować o miejsca 9-16.

Do trzeciej kwarty to nasza kadra miała przewagę. W połowie drugiej kwarty Polki prowadziły nawet różnicą dziewięciu punktów, mając przewagę w strefie podkoszowej.

Po zmianie stron inicjatywę przejęły jednak rywalki, które w kluczowym fragmencie spotkania rzuciły 11 punktów z rzędu. W trzeciej kwarcie nasz zespół prowadził jeszcze 48:45, lecz na początku czwartej odsłony było już 48:56. Tych strat drużyna znad Wisły nie potrafiła już odrobić.

Pierwszym rywalem Polek w walce o miejsca 9-16 będzie Litwa. Początek piątkowego spotkania o godzinie 12 polskiego czasu. Transmisja YouTube FIBA.

Polska - Turcja 63:70 (15:15, 24:22, 9:16, 15:17)
Polska: W. Furman 22, M. Masłowska 17, M. Piasecka 11, K. Wnorowska 6, A. Mielnicka 2, N. Batura 2, E. Kalenik 2, A. Jarząb 1, Kozłowska 0.