Koszykówka

Gospodarze górą w pierwszych ćwierćfinałach

0 4

Zwycięstwami najlepszych zespołów poszczególnych grup zakończyły się pierwsze mecze ćwierćfinałowe drugiej ligi koszykarzy. Atut własnego parkietu wykorzystały: MKKS Żak Koszalin, UNB AZS UMCS Start Lublin, AZS AGH Kraków oraz Rycerze Rydzyna, a najmniejsza różnica pomiędzy drużynami wynosiła 13 punktów. Na uwagę zasługuje triple-double Krzysztofa Wąsowicza (13 pkt, 13 zbiórek i 12 asyst). W ćwierćfinałach gra się do dwóch wygranych.

Trzecia kwarta okazała się kluczowa dla losów rywalizacji Rycerzy Rydzyna z BS Polonią Bytom. Tę część spotkania podopieczni Jędrzeja Jankowiaka wygrali 33:19, od wyniku 47:52 rzucając 14 punktów z rzędu. Aktywny w trzeciej kwarcie był Maciej Rostalski, ważne trafienia zanotowali też Kamil Chanas i Mateusz Bręk.

Liderem punktowym Rycerzy Rydzyna został Dawid Bręk (24 pkt i 7 asyst). Double-double zanotowali Szymon Milczyński (12 pkt i 15 zbiórek) oraz Maciej Rostalski (14 pkt i 12 zbiórek). Najlepszym punktującym BS Polonii Bytom został Emil Podkowiński - 20 punktów.

Rewelacyjnie dysponowany w fazie play-off IgnerHome AZS Basket Nysa zatrzymał w Koszalinie miejscowy MKKS Żak. Najlepszy zespół grupy A od początku miał przewagę i nie przegrywał ani przez sekundę. Duża w tym zasługa doświadczonego Jakuba Dłoniaka (31 pkt, 4 zbiórki i 5 asyst), dla którego statystycznie było to najlepsze spotkanie w sezonie. Kolejny raz w strefie podkoszowej nie miał sobie równych Darrell Harris (18 pkt i 18 zbiórek).

Zdecydowane zwycięstwo zanotował UNB AZS UMCS Start Lublin, już po trzech kwartach prowadząc z AZS AWF Mickiewicz Romus różnicą 33 punktów. Goście, którzy częściej decydowali się na rzuty za trzy niż za dwa punkty, wyraźnie przegrali rywalizację w strefie podkoszowej. Dużą wszechstronnością wykazał sie Krzysztof Wąsowicz, który był aktywny po obu stronach boiska (13 pkt, 13 zbiórek, 12 asyst i 5 przechwytów).

Nadal niepokonany w drugiej lidze mężczyzn jest AZS AGH Kraków, który zwyciężył na włąsnym parkiecie KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Miejscowi wygrali wszystkie kwarty, ale tylko w trzeciej uzyskali przewagę większą niż cztery punkty. Miejscowi dobrze panowali nad piłką, czego efektem było zaledwie 7 strat - przy 15 rywali. Z double-double zawody zakończyli Mikołaj Smarzy (19 pkt i 11 zbiórek) oraz Bartosz Wróbel (19 pkt i 10 zbiórek).

Wyniki pierwszych spotkań 1/4 finału 2 Ligi Mężczyzn

[mecz 123730]

[mecz 123731]

[mecz 123732]

[mecz 123733]

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w IV rundzie (półfinał)

Kolejne terminy spotkań: 28-04 i ew. 01-05-2021

IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
MKKS Żak Koszalin / IgnerHome AZS Basket Nysa - AZS AGH Kraków / KKS Tur Basket Bielsk Podlaski
UNB AZS UMCS Start Lublin / AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - Rycerze Rydzyna / BS Polonia Bytom

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce).