Koszykówka

Mazowieckie nieprzychylne AZS UG

0 3

Nie udała się wyprawa do Województwa Mazowieckiego koszykarkom AZS Uniwersytet Gdański. Zespół, który po serii trzech wygranych z rzędu zbliżył się do czołówki rozgrywek przegrał dwa mecze w środku tygodnia. Akademiczki straciły najpierw punkty w Sokołowie Podlaskim, aby 22 godziny później nie sprostać AZS Uniwersytet Warszawski.

Ogromny wpływ na przebieg obu spotkań z udziałem AZS UG miały pierwsze kwarty. W starciu z MPKK Sokołów S.A. podopieczne Włodzimierza Augustynowicza straciły 12 punktów z rzędu, na skutek czego po 10 minutach przegrywały 8:23. W stolicy rozpoczęły mecz od wyniku 0:12, pierwszy rzut z gry trafiając tuż przed zakończeniem pierwszej kwarty, którą przegrały 7:16.

W obu spotkaniach gdańszczanki nie prowadziły ani przez chwilę. Po zmianie stron głównie zmniejszając rozmiary porażki.

Po raz kolejny najlepszą punktującą Sokołowa Podlaskiego została Aleksandra Iwaniuk (16 pkt i 7 zbiórek). Wszechstronnością wykazała się Paulina Kuras (11 pkt, 4 zbiórki, 6 asyst oraz 5 przechwytów), która przez ostatnie pięć sezonów grała w Gdańsku.

Duży wkład w wygraną AZS Uniwersytet Warszawski miała Weronika Preihs (19 pkt, 7 zbiórek i 5 przechwytów). Po 16 punktów rzuciły Aleksandra Kaja i Kinga Dzierbicka. Najlepszą punktującą AZS UG Agata Stępień - 17 punktów.

Pierwsze spotkanie w sezonie w barwach AZS UG rozegrała w Sokołowie Podlaskim Izabella Tkacz (10 pkt), która na mocy umowy ze swoim wieloletnim klubem AZS UW nie zagrała dzień później.