Koszykówka

Rewelacyjna seria SKK Polonii Warszawa

0 3

SKK Polonia śrubuje serię spotkań bez porażki w 1 Lidze Kobiet. Stołeczny zespół w minionym tygodniu wygrał dwa mecze, dzięki czemu legitymuje się już bilansem 9-0 i umocnił się na prowadzeniu w grupie A. Po czterech zwycięstwach z rzędu Pompax Tęcza Leszno wyraźnie gorsza od MUKS Poznań.

Czarne Koszule w krótkim odstępie czasu rozegrały dwa mecze ligowe. W połowie tygodnia w derbowym meczu przyjaźni po niespodziewanie zaciętej końcówce zwyciężyły AZS Uniwersytet Warszawski. Na minutę przed końcem przyjezdne prowadziły na Konwiktorskiej jednym punktem, ale nie zdołały upilnować Natalii Bucyk. Była skrzydłowa Akademiczek trafiła z dystansu, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Gdy rywalki zmniejszyły straty do jednego punktu, trafiła ponownie za trzy, odbierając rywalkom szanse na zwycięstwo.

Bucyk zakończyła zawody z dorobkiem 14 punktów (6 na 6 za trzy) oraz 3 zbiórek i 2 przechwytów. 24 punkty dla AZS UW rzuciła Weronika Preihs.

W sobotę SKK Polonia nie miała już większych problemów z wywalczeniem dwóch punktów w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie od pierwszej kwarty narzuciła swoje warunki gry. Przyjezdne wygrały wszystkie części spotkania, w tym nieparzyste zdecydowanie.

Zespół Adama Rajkowskiego zanotował aż 34 straty, Znajomość hali dobrze wykorzystała wchodząca z ławki była koszykarka UKS Basket SMS Martyna Leszczyńska (16 pkt i 5 przechwytów).

Szczęścia w ostatnich dniach nie miał AZS UW, który po nieznacznej porażce z SKK Polonią, przegrał na własnym parkiecie zaledwie jednym punktem z SMS PZKosz Łomianki. Na 7,5 minuty przed końcem miejscowe prowadziły 60:49, ale straciły 12 punktów z rzędu. Pomimo tego zdołały odzyskać prowadzenie, które straciły po tym jak spokojem na linii rzutów wolnych wykazała się Klaudia Węcłaś. Akademiczki dwukrotnie rzucały jeszcze na wygraną, ale żadna z prób nie znalazła drogi do kosza.

W istotnym dla układu tabeli grupy A Mon-Pol pokonał oslabiony w dalszym ciągu brakiem Olivii Szumełdy-Krzyckiej Top Market MKS Pruszków. 11 punktów, 6 asyst i 5 przechwytów Lucyny Kotonowicz. W górnej części tabeli na dobre zadomowił się AZS Uniwersytet Gdański, który najpóźniej rozpoczął ligową rywalizację. Po pewnej wygranej nad KKS Olsztyn zespół Włodzimierza Augustynowicza ma już bilans 6-2. Blisko double-double były obwodowa AZS UG Karina Szczurewska (14 pkt, 9 zbiórek i 7 asyst) oraz skrzydłowa KKS Joanna Markiewicz (15 pkt, 9 zbiórek, 2 przechwyty i 2 bloki).