Koszykówka

Niespodzianka na starcie MP kadetów

0 4

Od sporej niespodzianki rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski do lat 16 mężczyzn. Mimo zdominowania walki pod tablicami atutu własnej hali nie wykorzystał Exact Systems Śląsk Wrocław, ulegając GAK Gdynia. W pozostałych wtorkowych spotkaniach triumfowały BC Sieraków, Biofarm Basket Junior Poznań oraz WKK Wrocław.

Rywalizację w środę rozpoczną MKS Start Lublin, UKS SP 27 Katowice, TKM Włocławek oraz KS Korona Oknoplast Kraków.

Mecz gospodarzy turnieju finałowego z drużyną z Gdyni kończył pierwszy dzień rywalizacji we Wrocławiu. GAK zaskoczył miejscowych obejmując szybko prowadzenie 10:0, które stracił tylko na moment gdy pod koniec drugiej kwarty Exact Systems Śląsk doprowadził do remisu. W trzeciej kwarcie gdynianie wypracowali kilkupunktową przewagę, której mimo kolejnej pogoni podopiecznych Grzegorza Krzaka nie stracili już do końca.

Exact Systems Śląsk wygrał walkę o zbiórkę aż 75 do 38, miał jednak więcej strat, trafił też tylko co czwarty rzut z gry. Jakub Bereszyński (14 pkt i 20 zbiórek) oraz Mikołaj Wojciechowski (18 pkt i 20 zbiórek) zanotowali double-double, ale pierwszy trafił tylko trzy z 20 rzutów z gry, zaś drugi 6 z 18. 21 pkt i 10 zbiórek w GAK uzyskał Szymon Nowicki.

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU FINAŁOWEGO KADETÓW

Inny zespół z Wrocławia WKK nie dał większych ubiegłorocznemu złotemu medaliście do lat 16 UKS Gim 92 Ursynów Warszawa. Wyrównana była tylko pierwsza kwarta, w pozostałych odsłonach wyraźną przewagę mieli gracze Michała Rutkowskiego. 12 pkt, 11 zbiórek i 6 asyst Maksymiliana Wilczka.

Druga połowa przesądziła o wygranej BC Sieraków ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańska. Double-double Jana Śmiglaka (19 pkt i 16 zbiórek). 18 pkt, 8 zbiórek i 3 asysty miał Jakub Stupnicki.

Większych problemów z pokonaniem debiutującej w turnieju finałowym UKS Dziewiątki Łomża nie miał Biofarm Basket Junior Poznań. Drużyna z Wielkopolski pierwszą kwartę wygrała 28:6, dzięki czemu w kolejnych minutach z dużym spokojem mogła kontrolować przewagę. Każdy z zawodników Biofarm Basket Junior spędził na boisku przynajmniej 10 minut. Najlepszym punktującym spotkania został Oliwier Szczepański - 18 pkt i 7 zbiórek.