Koszykówka

Bat Kaszuby Kartuzy mistrzem Polski kadetek

0 9

Bat Kaszuby Kartuzy najlepszym zespołem do lat 16 w Polsce w sezonie 2019/2020. W finale rozgrywanego w Żyrardowie turnieju podopieczne Moniki Tomaczkowskiej i Magdaleny Makurat pokonały MUKS Poznań 72:57. W meczu o trzecie miejsce Szkoła Gortata Politechnika Gdańska lepsza od UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. MVP turnieju finałowego została Agata Makurat.

Więksość obserwatorów rozgrywek kadetek typowała finał z udziałem Bat Kaszuby i MUKS. Prognozy zweryfikowało boisko, krzyżując oba zespoły w walce o złoto. Podobnie wyglądał finał z 2018 roku młodziczek, w którym zespół z Kartuz wygrał 64:62.

Jeszcze na siedem minut przed końcem zanosiło się na równie zacięte spotkanie jak to w Piasecznie. Pierwszy raz podczas turnieju w Żyrardowie BAT Kaszuby musiał odrabiać straty, momentami przegrywając w trzeciej kwarcie nawet różnicą sześciu punktów. W kluczowym momencie późniejsze mistrzynie Polski kadetek rzuciły 11 punktów z rzędu, obejmując prowadzenie 66:53. Do końca pozostały co prawda cztery minuty, ale rozbite poznanianki nie potrafiły już doprowadzić do skutecznej pogoni.

W czwartej odsłonie nie do zatrzymania były Emily Kalenik - 10 pkt i Agata Makurat - 8 pkt, które zdobyły wszystkie punkty dla swojego zespołu w czwartej kwarcie. Obie zakończyły spotkanie z double-double. Emily Kalenik do 28 punktów dołożyła 14 zbiórek, 3 asysty i 1 przechwyt, Agata Makurat rzuciła 25 punktów, miała 10 zbiórek, 5 asyst, 1 przechwyt i 1 blok. 16 punktów dla pokonanych Wiktorii Piotrowskiej.