Koszykówka

Górnik Trans.eu wygrywa mecz na szczycie 1LM

0 5

Ósme zwycięstwo w 10 meczu sezonu 2019/2020 zanotowali koszykarze Górnika Trans.eu. Wałbrzyszanie w meczu na szczycie pierwszej ligi pokonali na własnym parkiecie Rawlplug Sokół Łańcut 82:76. O zwycięstwie gospodarzy przesądziła pierwsza kwarta, którą podopieczni Łukasza Grudniewskiego wygrali 27:7. Liderem rozgrywek są STK Czarni Słupsk.

Wałbrzyszanie rewelacyjnie rozpoczęli zawody od wyniku 2:2 rzucając 13 punktów z rzędu. W połowie drugiej kwarty miejscowi prowadzili różnicą 23 punktów, ale grający do końca rywale na 90 sekund przed upływem czwartej kwarty potrafili doprowadzić do wyniku 66:70. Mieli szane na więcej, ale Maciej Klima nie trafił rzutu wolnego, a w kolejnej akcji goście popełnili stratę. Te błędy wykorzystali koszykarze Górnika Trans.eu, utrzymując prowadzenie do końcowej syreny.

15 punktów i 8 wymuszonych fauli miał doświadczony Rafał Glapiński. Rawlplug Sokołowi do wygranej nie wystarczyło 19 punktów Piotra Wielocha.

Wynik niedzielnego 12. kolejki pierwszej ligi

[mecz 96679]

Na czterech wygranych z rzędu zatrzymała się seria Księżaka Łowicz. Podopieczni Michała Spychała ulegli na wyjeździe Pogoni Prudnik 83:110, a gospodarzy do wygranej poprowadził 42-letni Grzegorz Mordzak, który rzucił 33 punkty, trafiając 11 z 14 rzutów z gry oraz 5 z 6 wolnych! Liderem pierwszej ligi pozostali STK Czarni Słupsk, wyraźnie lepsi po przerwie od grającego w ósemkę Elektrobud-Investment ZB Pruszków.

Ostatni raz 33 punkty Grzegorz Mordzak rzucił 19 marca 2006 roku, a jegoo CKS 1924 Czeladź w drugim meczu ćwierćfinału pokonał MTS Basket Kwidzyn. Dla weterana pierwszoligowych parkietów jest to piąty sezon w barwach Pogoni Prudnik.

Z double-double (20 pkt, 10 asyst i 6 zbiórek) zakończył doświadczony Marcin Salamonik. Pogoń, która osiągnęła wyraźną przewagę pod tablicami, drugą połowę spotkania wygrała różnicą 24 punktów. Najlepszym punktującym przyjezdnych był zdobywca 27 punktów Piotr Robak.