Čilič nestačil na hráče z druhé stovky. Finále si zahraje Bublik s Popyrinem – Sportsweek.org
Zprávy

Čilič nestačil na hráče z druhé stovky. Finále si zahraje Bublik s Popyrinem

0 11

Po vypadnutí Mannarina a Millmana zůstal Čilič na turnaji v Singapuru jako nejvýše nasazený hráč, ale ani on se do finále nepodívá. V semifinále ho zdolal 21letý Alexei Popyrin, jemuž na žebříčku patří až 114. místo.

Chorvat v prvním setu získal brejk a vedl už 4:1, ale za stavu 4:2 ztratil svůj servis a o vítězi rozhodl tiebreak, ve kterém těsně zvítězil Australan.

V druhé sadě si oba tenisté udrželi svých šest podání, takže se šlo znovu do zkrácené hry. V ní se dostal do rychlého vedení 5:0 Popyrin a po konečném výsledku 7:2 postoupil do svého prvního kariérního finále na okruhu ATP.

V něm se utká s Kazachem Alexandrem Bublikem. Čtvrtý nasazený hráč proti turnajové šestce Albotovi ztratil první set na turnaji, ale zbylé dvě sady vyhrál. Po třech prohraných finále tak Bublik může získat svůj první titul z turnajů kategorie ATP.

Semifinálové boje na turnaji ve francouzském Montpellieru se teprve odehrají. Bělorus Gerasimov vyzve Belgičana Goffina a Španěl Bautista-Agut se utká s Němcem Gojowczykem.