Senzace! Mladík Macháč si na French Open poprvé zahraje grandslam! – Sportsweek.org
Zprávy

Senzace! Mladík Macháč si na French Open poprvé zahraje grandslam!

0 8

Devatenáctiletý český tenista předvedl v klíčovém utkání nebojácný výkon. V prvním setu odvrátil na returnu za stavu 5:6 a 30:40 setbol portugalského soupeře. Na cestě za velkým úspěchem ho nezastavila ani dešťová přeháňka.

Macháč při své první účasti na grandslamu dospělých neztratil ve třech kvalifikačních kolech ani set. Do kvalifikace se přitom dostal až na poslední chvíli.

Pavouk hlavní soutěže mužského Roland Garros tak bude mít dva Čechy, přímo se kvalifikoval také Jiří Veselý.

Macháče bohužel nenapodobila Tereza Martincová. Ta v posledním kvalifikačním kole hrála s bývalou světovou pětkou Sarou Erraniovou. Češka šla do zápasu v pozici favoritky, ale proti Italce padla ve dvou setech.