Češi porazili Švédy! Fantastický Zadina z NHL přivezl gólovou formu – Sportsweek.org
Lední hokej
Přidat novinku
Zprávy

Češi porazili Švédy! Fantastický Zadina z NHL přivezl gólovou formu

0 16

Hlavní trenér Filip Pešán před druhým utkáním udělal řadu změn. Branku tentokrát strážil Šimon Hrubec, do obrany naskočily posily z NHL Filip Hronek a Libor Hájek. Útok pak posílil Filip Zadina.

První třetina rychlého hokeje branku nepřinesla. Ačkoli Češi dobře napadali a vytvářeli na soupeře tlak, jako první skóre otevřeli právě Švédové. Přihrávku od Lindholma proměnil Max Friberg. Stav vydržel až do úvodu třetí třetiny, kdy návrat do nároďáku oslavil gólem zmíněný Zadina.

S ubíhající časomírou se však puk znovu dostal za záda Hrubce. Kotouč do brány dorazil Lindholm a vrátil Třem korunkám vedení. Vzápetí však Češi odpověděli, skvěle sehranou přesilovku využil opět FIlip Zadina.

Český tým si tak letos už potřetí zahrál prodloužení, a podruhé proti Švédsku. Po dramatickém začátku si vzal v čase 2:27 puk Matěj Stránský a zajistil národnímu týmu další vítězství.

Češi vyhráli osmé utkání v řadě a v tabulce Českách hokejových her se ujímají vedení. Nicméně ty pravé boje přijdou až příští týden, kdy v Rize začíná mistrovství světa. Trenér Pešán tak poslední zastávku Evropské hokejové tour využívá pro doladění finální sestavy pro nadcházející šampionát.

V edruhém čtvrtečním zápase Finsko, které českému nároďáku podlehlo 1:2, porazilo Rusko. Sborná utrpěla první porážku po jedenácti zápasech. Finové rozhodli během třetí třetiny, kdy během deseti minut dvakrát skóroval Karjalainen a jednu trefu přidal Turunen.