Liverpool snížil šance West Hamu na Ligu mistrů, Manchester porazil 4:2 – Sportsweek.org
Zprávy

Liverpool snížil šance West Hamu na Ligu mistrů, Manchester porazil 4:2

0 14

V duelu jedenácté Aston Villy a osmého Evertonu toho ale moc k vidění nebylo. Utkání nabídlo celkem sedm střel na branku, hned pět jich obstarali fotbalisté hostujícího celku.

Gólu se ale fanoušci u televizí nedočkali a oba týmy tak obdržely po jednom bodu. Ztráta to byla především pro celek z Liverpoolu, který se mohl přiblížit bojům o evropské poháry.

Před utkáním mezi United a Liverpoolem se opět odehrávaly nepokoje. Fanoušci manchesterského mužstva nadále chtějí odvolání majitelů klubu. Tentokrát se ovšem utkání odehrálo dle plánu.

A byla to opravdu velká show. Do vedení šli domácí, za které se opět prosadil Bruno Fernandes, ale hosté v důležitém souboji o tři body rychle otočili. Do konce poločasu se prosadili ještě Diego Jota a Roberto Firmino.

Na začátku druhého poločasu přidal brazilský útočník Firmino další gól a pro tým Jürgena Kloppa to začínalo vypadat dobře. Marcus Rashford ještě stihl snížit, ale poslední slovo měl Mohammed Salah, který v poslední minutě základní hrací doby potvrdil výhru Reds.

Liverpool tak přeskočil West Ham o dva body a promluvil do boje o postup do Ligy mistrů. Vítěz Premier League ze sezóny 2019/20 ztrácí na čtvrtou Chelsea čtyři body a má zápas k dobru. Poté se odehrají ještě dva zápasy. Celkem o devět bodů a čtvrtou pozici bojují i Kladiváři s Tomášem Součkem, pokud by Reds i West Ham vše vyhráli, do Ligy mistrů by postoupil Liverpool.

Čtvrteční výsledky Premier League:

Aston Villa 0:0 Everton FC

Manchester United 2:4 Liverpool FC
Branky: 10. Fernandes, 68. Rashford – 34. Diogo Jota, 45+3. Firmino, 47. Firmino, 90. Salah