Neapol rozstřílela Udinese a učinila velký krok k postupu do Ligy mistrů – Sportsweek.org
Zprávy

Neapol rozstřílela Udinese a učinila velký krok k postupu do Ligy mistrů

0 16

Svěřenci Gennara Gattusa byli před tímto zápasem na čtvrtém místě s jednobodovým náskokem na pátý Juventus. Utkání tak potřebovali nutně vyhrát. Otevřít skóre mohl už ve 13. minutě Di Lorenzo, ale z malého vápna přestřelil. Do vedení tak Neapol šla o 15 minut později. Osimhen se ve vápně uvolnil, jeho zakončení brankář vyrazil, ovšem jen k nohám Piotra Zielinského, který neměl problém míč dorazit do prázdné brány – 1:0 pro Neapol.

Hezký fotbalový moment se odehrál ve 31. minutě. Fabian Ruiz napřáhl ke střele za hranicí velkého vápna a trefil se přesně do vzdálenější šibenice Mussovy brány – 2:0 pro Neapol. Hostům se podařilo utkání do poločasu zdramatizovat. Stefano Okaka se obtočil kolem obránce ve vápně a utaženou střelou k tyči nedal brankáři šanci – 2:1.

O svém vítězství rozhodla Neapol definitivně ve druhé půli. Nejdříve po chybě gólmana Mussa skóroval Lozano přesnou střelou k zadní tyči a o devět minut později navýšil vedení domácích Di Lorenzo, který dorazil hlavičku Manolase. V samotném závěru pečetil výhru svěřenců Gennara Gattusa Lorenzo Insigne - 5:1 pro Neapol.

Neapoli už tak chybí pouze dvě výhry, aby si zajistila účast v Lize mistrů pro příští sezonu.