V novoměstském sprintu bodoval jen 39. Krčmář. Do stíhačky s ním jdou Moravec a Štvrtecký – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

0 4

Českým mužům se nepovedl sprint na domácí půdě v Novém Městě na Moravě. Michal Krčmář obsadil po dvou chybách 39. místo, Jakub Štvrtecký byl se stejnou střelbou 45. a Ondřej Moravec 47.

Report

První z českých reprezentantů Milan Žemlička rozjel závod velmi svižně, na prvním mezičase mu patřila 20. příčka. Jenže na stojce minul první tři terče. Poté udělal korekci a další dvě rány už byly centrové. Na stojce se Žemlička nemýlil, ale ani tak to nestačilo na lepší než 88. místo.

Žemla nedokázal udržet tempo z prvního kola

Adam Václavík prožil podobný scénář. Na ležce udělal tři chyby, na stojce pak přidal ještě jednu. S 53. běžeckým časem to nemohlo stačit na lepší než 80. příčku.

Adam nenavázal na svůj výkon ze štafety

Až třetí z českých reprezentantů dokázal na úvod odstřílet čistě. Jakub Štvrtecký figuroval na průběžné 22. příčce, ale po stojce musel zamířit na dvě trestná kola a propadl se mimo bodované příčky.

Kuba v průběhu závodu odhodil čelenku

Štvrtecký skončil na 45. příčce, těsně před 47. Ondřejem Moravcem. I on minul dva terče, jeden vleže a jeden vestoje. Moravec měl 48. běžecký a 11. střelecký čas. Štvrtecký na něj získal 11 sekund na trati (36. čas), ale podobnou dobu ztratil na střelnici (77. čas).

Ondra si pro body nedojel

Nejlepším z českých reprezentantů byl Michal Krčmář, který střílel stejně jako Moravec s bilancí 1+1. Z českých mužů byl na trati nejrychlejší (32. čas) a obsadil 39. příčku.

Se střelbou 1+1 nemůže být Bimbo spokojen

Krčmář ztratil minutu a a půl na vítězného Francouze Simona Desthieuxe. Druhou příčku bral Švéd Sebastian Samuelsson a třetí příčku Němec Arnd Peiffer.

Ohlasy českých reprezentantů pro ČT

Co to znamená?

Michal Krčmář udržel v celkovém hodnocení Světového poháru 23. příčku. Do Poháru národů dnes Češi připsali 12. nejlepší součet (292 b), celkově jsou nadále 11.

Čeští biatlonisté v dnešním závodě trefili 37 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 18 500 Kč.

Výsledkový servis

Příští závod

V neděli se jedou v Novém Městě na Moravě stíhací závody. Ženy startují ve 12:00, muži v 16:00.