Českým biatlonistkám se vůbec nepovedl první závod v NMNM. Ve štafetě skončily až 18. – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

0 5

České biatlonistky zahájily Světový pohár v Novém Městě na Moravě 18. místem, což je nejhorší výsledek ženské štafety v historii.

Report

Na Jessicu Jislovou je obvykle ve štafetách spoleh, ale dnes se jí úvodní položka nepovedla. Všechno vypadalo po čtyřech trefách dobře, ale na poslední terč potřebovala tři náhradní náboje. Ze střelnice odjížděla jako předposlední.

V prvním kole to byla tradičně tlačenice

Posun nepřinesla ani stojka, naopak. Jislová musela opět třikrát dobíjet a na předávku přijela jako 20. s velkou ztrátou minuty a půl. Na 19. Koreu to bylo 38 sekund.

Eva Puskarčíková na druhém úseku chybovala jen jednou, na ležce. Z 20. příčky se ale posunout nedokázala. Naopak nabrala na čelo další minutu a 10 sekund.

Pokyny na trati pro Evu Puskarčíkovou

Posun vpřed zařídila až Markéta Davidová. Sice musela jednou dobíjet vleže a dvakrát vestoje, ale opět hodně stahovala na trati. V prvním kole měla třetí čas, ve druhém kole byla nejrychlejší.

Na ležce přišla jedna chyba

Až poslední kolo Davidové tolik nevyšlo. Zajela v něm osmý čas, celkově měla pátý běžecký čas.

Lucie Charvátová dostala předávku na 15. místě, 23 sekund za 14. Německem. Už po ležce ale bylo jasné, že dopředu to nepůjde. Charvátová zamířila na dvě trestná kola a klesla na 16. příčku.

Ve druhém kole se vrátila před Slovenku, ale tři trestná kola na stojce znamenala další propad. Charvátová finišovala až na 18. pozici, pět minut po vítězném Švédsku. Stříbro berou Bělorusky, bronz Francouzky.

Česká střelecká bilance 5+16 byla nejhorší ze všech. Na trati zajely Češky v součtu 12. čas.

Ohlasy českých reprezentantek pro ČT

Co to znamená?

V hodnocení štafet udržely české biatlonistky 10. příčku, malý křišťálový glóbus putuje do Švédska. V Poháru národů zůstávají Češky na 11. místě.

České biatlonistky v dnešním závodě trefily 35 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 17 500 Kč.

Výsledkový servis

Příští závod

V pátek čeká štafeta i muže. Start je v 15:20.

Karel Halberštádt

Článek Českým biatlonistkám se vůbec nepovedl první závod v NMNM. Ve štafetě skončily až 18. se nejdříve objevil na Biatlon.