Krčmář dojel v závěrečném hromadném startu na MS v Pokljuce po 5 chybách 26. – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

Krčmář dojel v závěrečném hromadném startu na MS v Pokljuce po 5 chybách 26.

0 4

Michalu Krčmářovi se nepovedla rozlučka s Mistrovstvím světa v Pokljuce tak, jak by si představoval. V hromadném startu minul pět terčů a skončil na 26. místě.

Report

Michal Krčmář se pustil do závodu s vervou a v prvním kole se pohyboval kolem 10. místa. Bohužel netrefil hned první terč, šlo o kalibrovou ránu. Další terče sestřelil a odjížděl jako 19.

Soustředění se před startem

Druhou ležku už zvládl Krčmář čistě a posunul se na 14. příčku. Na vedoucího Slovince Faka ztrácel 44 sekund.

Ani na první stojce se český reprezentant nevyhnul těsné chybě. Po absolvování trestného kola projížděl mezičasem jako 17.

„Bimbo tři a je vymalováno,“ zahlásil po čtvrté střelbě do vysílačky trenér Ondřej Rybář. Jeho svěřenec po absolvování tří trestných kol klesl na 26. příčku, kterou v těsném finiši se Švédem Femlingem uhájil.

Škoda závěrečné stojky

V běžeckých tabulkách figuroval Krčmář na 25. místě, za J. Bøm zaostal o dvě a půl minuty. Na střelnici měl 20. čas, o 17 sekund horší než nejrychlejší Dovžan.

Ondřej Rybář bohužel viděl ve spektivu pět chyb

Své čtvrté zlato na šampionátu získal Nor Sturla Lægreid. Stříbro bral jeho krajan Johannes Dale a bronz Francouz Quentin Fillon Maillet.

Výsledkový servis

Co to znamená?

V celkovém pořadí Světového poháru poskočil Michal Krčmář na 23. příčku, v hodnocení disciplíny je 27.

Krčmář v dnešním závodě trefil 15 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 7 500 Kč.

Příští závod

Světový pohár bude pokračovat 4. března štafetou žen v Novém Městě na Moravě.

Karel Halberštádt

Článek Krčmář dojel v závěrečném hromadném startu na MS v Pokljuce po 5 chybách 26. se nejdříve objevil na Biatlon.