Češky musely ve štafetě v Kontiolahti na 7 trestných kol, skončily 11. – Sportsweek.org
Přidat novinku
Zprávy

Češky musely ve štafetě v Kontiolahti na 7 trestných kol, skončily 11.

0 5

Jessica Jislová se postarala o skvělý start úvodní štafety v sezóně, její parťačky ale musely na sedm trestných kol. V cíli z toho bylo 11. místo.

Report

Jessica Jislová dnes jela jeden z nejlepších závodů kariéry. Vystačila si s jedním dobíjením a po stojce odjížděla jako druhá. Na předávku dorazila jako pátá, jen 11 sekund za vedoucí Běloruskou.

Velmi dobře běžela na druhém úseku Lucie Charvátová. Na ležce ji ještě tři náhradní náboje zachránily před trestných kolem, na stojce už ne. „Čtyři trestná kola,. Katastrofa,“ hlesl do vysílačky trenér Jiří Holubec.

Ani dobrý běh celkový dojel nenapravil

Markéta Davidová vjížděla na svůj úsek jako desátá a přijela na předávku jako devátá. Posun ale mohl být ještě větší, kdyby nepřišlo trestné kolo po střelbě vestoje. Davidové patřil nejrychlejší běžecký čas na úseku.

V závěru se Češky mohly ještě posunout dopředu. Eva Puskarčíková držela po čisté ležce sedmou pozici, jenže ani ona se nevyvarovala trestnému kolu po stojce. Kroužila dokonce dvakrát a do cíle přijela jako 11.

Dobíjení nestačilo

Ztráta na vítězné Švédky byla více než čtyřminutová. Druhé dojely Francouzky a třetí Němky.

Světlým bodem ve statistikách byl čtvrtý běžecký čas českých žen. Na nejrychlejší Francouzky ztratily 45 sekund.

Ohlasy českých reprezentantek pro ČT

Co to znamená?

V Poháru národů drží české ženy 11. místo, na 10. Švýcarky ztrácí 81 bodů.

České biatlonistky v dnešním závodě trefily 33 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 16 500 Kč!

Výsledkový servis

Příští závod

Světový pohár v Kontiolahti uzavřou v neděli štafeta mužů (12:45) a stíhací závod žen (15:15).