Zprávy

GBA bere bronz po boji s Prostějovem

0
BCM Orli Prostějov – GBA 68:85 (18:28, 45:46, 53:63)
Souboj o třetí místo dnes od 12:30 odstartoval poslední hrací den MČR U19. GBA včera podlehla BA Nymburk, přesto byla favoritem i dnešního boje o bronz. Orli se spoléhali na hru svého perimetru, GBA zas chtěla využít svou podkošovou sílu a centimetry. A byl z toho zajímavý duel, který diváci ocenili. Vyrovnaná první čtvrtina seděla o něco více hostím. Díky dvěma trojkám se dostali do vedení o deset po první čtvrtině. Jenže Prostějov zaktivnil všechny své činnosti, proměňoval sebevědomé střely a po dvanácti minutách byl stav 26:28.  A domácí se vedení dočkali v sedmnácté minutě - 40:38. Velkou zásluhu na tom měl v druhé čtvrtině nezastavitelný Páleník, který dal za do poločasu 13 bodů, mnohdy z těžkých střel. Prostějov si vybral slabší chvilky ve třetí čtvrtině, kterou prohrál 8:17. Dovolil tak GBA odskočit na komfortnější náskok, který si hlídala. Tři minuty do konce utkání byl stav 64:76 a jak se později ukázalo, o bronzu bylo rozhodnuto. Výsledné skóre trochu zkresluje jinak herně vyrovnané utkání.